Životopis....

17. června 2007 v 18:37
♥ Moje srdce zpívá ♥
,, Bez váhání se pouštímdo hluboké vody , abych zjistila , jestli umím opravdu plavat ´´ ,
říká o sobě Nelly Furtado . Na svém kontě má tři desky a několik singlů .
Mezi nimi jsou i platinové desky a hudební cena Grammy . Nelly volně propojuje hudební styly a inspirace . Nikdo nepochybuje o tom , že ta hluboká voda jí opravdu pomáhá .
Je dcerou emigrantů ze španělských Azorů . ale žije v Kanadě .Evropské kořeny a také dětství strávené ve čtvrti přistěhovalců z aAfriky a Asie NELLY silně ovlivnili - jako osobnost i jako umělkyni - Nemá ráda vžité stereotypy . Mluví anglicky , španělsky , portugalsky a dokonce i jazykem hindi . Podobné je to s její muzikou .. : inspiruje se různými prvky , které k sobě na první pohled nejdou .
Texty písniček začala psát v třinácti . Jako 14tiletá se vydala na velkou cestu do rodného Portugalska .Během cesty oblevila v jednom klubu hip-hop . Zaujala ji spontánost a možnost hudbou komentovaz všechno , co se děje kolem .
S portugalskými kořeny a taky se sympatyí k improvizaci hip - hopových písniček se pojí další Nellyno okouzlení : muzikou fado . Fado bývá přirovnávané k evropskému blues . Náladové , neobvykle vzrušující vyprávění o boji s osudem . Takové jsou písničky chudých obyvatel přístavních čtvrtí , především Lisabonu . ,, Fado ´´ koneckonců znamená úděl , osud .
její první album ,, Whoa , Nelly !! .. se na trhu objevilo v roce 2000 . Na obálce je logo charasteristické pro 70 léta . To není náhoda , mezi její hudební idoly patří mimo jiné Simon a Garfukel . Další už jsou bližší popu nebo taky rockovým baladám následujicího století .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačka Kačka | Web | 17. června 2007 v 18:38 | Reagovat

Ahoj!Nechceš se přihlásit do soutěže o nej blog?Myslím si,že máš šanci vyhrát!Bližší informace na mém blogu-katkysuper.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama